+372 501 1998

Veevaba kosmeetika võidukäik

Vesi täidab kosmeetikatoodetes nii-öelda mahuaine rolli ega oma meie nahale efekti. Toiteainete sisaldus on madal ja seetõttu hind odav, sellepärast on ka koostisainete nimekirja vaadates INCI (International Nomenclature of Cosmetic Ingredients) enamasti esimesel kohal aqua ehk vesi. Seda on toodetes kõige rohkem, edasi lähevad toimeained kahanevas järjekorras. 

Vesi on üheaegselt odavaim, aga ka ebaefektiivseim aktiivne toimeaine meie nahale. Santaverde kasutab vee asemel puhast aaloemahla ehk siis ei tilkagi vett, vaid 100% aktiivseid toimeaineid. Aaloe on tema sõnul teadlaste poolt hinnatud toimeaine, sest aaloelehtedes leiduvast mahlast on avastatud rohkem kui 200 koostisosa. Aaloe toime ei tulene ainult erinevatest koostisosadest, vaid pigem aktiivsete koostisosade erakordsest kombinatsioonist. See on mono- ja polüsahhariidide (ehk liht- ja liitsuhkru), tähtsate aminohapete, mineraalide, jälgelementide, sekundaarsete taimsete ainete ja muu sellise koosmõju, mis annab põletikuvastase, antibakteriaalse, viirusevastase ja antioksüdantse toime ning toetab tervenemist.


Lisaks on teaduslikult tõestatud, et looduslikul aaloel on kõige rohkem füüsilisi kasutegureid. Kõik muutused naturaalses aktiivsete koostisosade segus vähendavad selle mõju nahale. See tähendab, et koostisainetest on oluline vaadata, kas tegemist on loodusliku aaloega või on seda töödeldud ehk siis kontsentraat, ekstrakt, kuivtöödeldud pulber + vesi jne. 

Puhta aaloemahla töötlemine kosmeetikatoote valmistamiseks on palju keerulisem ja kallim kui kuivatatud ja veega lahjendatud aaloepulbri kasutamine. Pulbri tootmiseks vajaliku kuivatamise käigus võivad tundlikud koostisosad kahjustada saada või nende mõju kaduda. Aaloe täielik efekt saavutatakse ainult täiesti puhta mahla kasutamisega.

Loe täispikka artiklit ajakirjast Buduaar, sügis 2021.

Veevabad kosmeetika tooted leiad meie e-poest.