+372 501 1998

Näojooga

Kas sa treenid oma nägu samamoodi nagu sa treenid oma keha?

Nii nagu meie keha vajab regulaarset harjutamist püsimaks toonuses ja trimmis , nii vajavad ka 57 lihast ( nägu, pea, kael) treeningut. Kuna läbi treeningu lihased muutuvad tugevamaks siis on nad rohkem pingul ning toonuses ning nahk, mis on kinnitatud lihastele on samuti tõstetud ja pinguldatud, mis omakorda aitab vähendada jooni ja kortukesi. Kuna näolihased on tunduvalt väiksemad kui kehalihased , siis läheb ka tunduvalt vähem aega , et taastada nende tugevust ja tõsta toonust.


Mis on  “Danielle Collins Face Yoga Method“ ?

See on naturaalne ja praktiline  viis näha välja ja tunda ennast nooruslikumana , säravamana , tervemana, õnnelikumana . See on kombinatsioon näo harjutustest ja näomassaaźist, akupunktuur ja lõdvestus tehnikatest , mis on loodud tõstmaks, pinguldamaks, silumaks ja lõdvestamaks nägu ning tõstmaks üldist heaolu tunnet.  See meetod kasutab kõige effektiivsemaid tradistioonilisi tehnikaid ja viimaseid uuringuid andmaks turvalist, naturaalset vananemisvastast tulemust. 

 

Kuidas see meetod töötab ?

Näoharjutused

Nii nagu keha vajab regulaarset treenimist püsimaks toonuses ja trimmis , nii vajavad ka 57 lihast ( nägu, pea, kael) treeningut. Mõtle inimese peale keda sa tead, ükstaskõik , mis vanuses, kes teeb regulaarselt eesmärgipärast lihastrenni. Mõtle, millised tema lihased välja näevad, tema kõht, jalad, käed. See on kõige lihtsam viis mõistmaks mismoodi eesmärgipärane treening saab mõjutada meie lihaseid. Danielle Collinsi Näojooga harjutused aitavad ka lõdvestada ja vabastada stressis ning pinges lihaseid. Harjutused aitavad parendada ka tsirkulatsiooni antud näopiirkonnas . See on oluline mõistmaks sest osad meie lihased vajavad pingutamist ning tõstmist ja teised lihased lõdvestamist. Kuna näolihased on tunduvalt väiksemad kui kehalihased siis läheb ka vähem aega , et tõsta nende tugevust ja toonust. Üks viimaseid uuringuid mis viidi läbi Jaanuar 2018 Northwestern Ülikoolis  Ameerikas. Kus osalejad tegid 30 minutit Näojoogat, millest suurema osa moodustasid näoharjutused , 20 nädala jooksul  ning neid jägis naha-ja meditsiini proffesionaalide meeskond. Need kes tegid seda igapäevaselt , hinnati tulemuseks peaegu 3 aastat noorem näonahk peale juba 20 nädalast treeningut. Näojoogat on hakanud soovitama ka teatud taastusorganisatsioonid rehabilitatsiooni eesmärkidel. Kuna näoharjutused aitavad taastada lihaste tugevuse, sümmeetria ja parandada naha ning lihaste verevarustust.

Näomassaaź

Regulaarselt masseerides nägu kasutades Danielle Collinsi Näojooga meetodi tehnikaid suurendate verevoolu antud piirkonnas,toetate lümfiringet , eemaldate toksiine. See aitab parandada nahatooni, jumet, vähendab turseid, tumedaid ringe silmade all ning aitab nahal välja näha tervem ja nooruslikum. Need massaaźi- tehnikad aitavad suurendada ka kollageeni ja elastiiini ning vähendada stressi ilminguid näos.

Näoakupunktuur

See on väga vana iidne tehnika , mis töötab vajutades teatud punktidele näos. Aitab suurendada energiavoolu näos. Mis aitab vähendada pinget, tõstab tsirkulatsiooni ja annab tervisliku sära näonahale.

Näo lõdvestamine

Õppides lõdvestama pinget näos aitad vähendada ja ennetada sügavaid jooni ning kortse , mille on põhjustanud stress ning korduvad grimassid. Danielle Collinsi Näojooga meetod aitab sul õppida lõdvestama korrektselt näolihaseid, andes näole rohkem avatud ja nooruslikuma ilme.

Heaolu

Enese eest hoolitsemine ja enda armastamine on väga oluline osa selle juures. Toitumine, uni, treeningud, positiivne mõtlemine, lõõgastumine, näohooldus mängib meie heolu juures väga suurt rolli.

Võttes aega lõõgastumiseks, tehes midagi iseenda jaoks ja teades ning tundes paremat enesetunnet , märkad sa ajapikku ka vähem stressi, oled energilisem ning näed välja ka tervem ja nooruslikum ning säravam. Kui me tunneme ennast hästi seestpoolt siis kiirgab see ka väljapoole !


Põhilised kasutegurid mida võite kogeda tehes Näojoogat:

 • Siledam nahk
 • Pingul nahk
 • Tõstetud lihased
 • Vähenenud jooned ja kortsud
 • Vähem turseid ja tumedaid ringe
 • Parem nahatoon
 • Vähem pinget näos
 • Energilisem ilme
 • Vähem pingeid näos, kaelas, õlgades
 • Rahulikum meel
 • Üleüldine heaolu


Kes võiks kasutada Danielle Collinsi Näojooga Meetodit?

Näojooga on kõigile : naised, mehed, noored, vanad. Näojooga on väga kasulik kui soovid vähendada pinget ja vananemise ilminguid. Mitte kunagi ei ole liiga hilja, et alustada. See meetod on samuti ka ennetav võte. Mida varem sa alustad seda vähem sa märkad pinget ja vananemiseilminguid oma näos. 

Mis võib põhjustada näo vananemist? 

 • Näolihaste nõrgenemine
 • Kehv lümfiringe
 • Stress
 • Kollageeni ja elastiini kadu
 • Kehv tsirkulatsioon
 • Liiga palju päikest
 • Tugev tuul ja külm
 • Kehv toitumine
 • Saaste
 • Sigaretid, alkohol, narkootikumid
 • Liiga palju toksiine
 • Vähe und
 • Harjutuste puudumine jne


Kuidas näojooga mõjutab minu nahka ?

Kõik Danielle Collinsi Näojooga meetodi harjutused töötavad kõigi 3 näokihiga:

Epidermis, Dermis, Hypodermis

Töötades kõigi nende kihtidega korrapäraselt aitab see tõsta vereringet, võimaldades viia rohkem hapnikku ja niisutust naha rakkudeni (pealmine nahakiht). Tulemuseks on selge, tervislik kompleks ilusa säraga, vähem toksiine ning parem võime imeda niiskust. Danielle Collinsi massaaźi tehnikad on loodud stimuleerima kollageeni ja elastiini tootmist keskmises nahakihis andes nahale pehmema ning rohkem toonuses ilme.

Kui kaua võtab aega, et näha tulemusi ?

Sa näed ja tunned erinevusi koheselt peale harjutuste tegemist. Sinu lihased võivad tunda, et tegid head trenni (täpselt samamoodi nagu kehalihased). Igalühel on meil erinev nägu, nii, et tulemused varieeruvad samuti inimeste lõikes. Siin on palju erinevaid faktoreid, mis mängivad rolli kui kiiresti sa tulemusi näed, geenid, vanus, meie elustiil. Et kõik näeksid tulemusi tuleb harjutusi teha iga päev. Regulaarsus mängib olulist rolli, et näha siledamat, rohkem pingul ning nooruslikumat nägu.


Näojooga harjutused

Harjutuste ajal hinga rahulikult nina kaudu sisse ning nina kaudu välja. Rahulikult hingates lõdvestad sa  lisaks oma lihastele ka oma meele. Head harjutamist !

Smooth the Brow – otsaesise lõdvestamine (nn Botoxi aseaine)

Aseta oma sõrmed otsmiku keskele ja libista hästi õrnalt mööda horisontaalseid jooni väljapoole ning korda uuesti.  Võid jätkata kuni 1 min.

See on suurepärane hoogustamaks kollageeni ja elastiini , tsirkulatsiooni ,  vabastamaks pingeid , mis võivad põhjustada sügavaid jooni.

  

Circle the Eyes  -  Silmaümbruse piirkond

Aseta oma nimetissõrmed kulmude algusesse ja alusta tupsutamist ringiratast liikudes kõigepealt ühtepidi ja siis teistpidi.   See on hea vähendamaks kortsusid silmade ümber, tsirkulatsiooni turgutamiseks ning  lihaste lõdvestamiseks. Seejärel nimetissõrmedega väga õrnalt  , ilma nahka venitamata , nagu pühiks  midagi näolt , liikudes ninajuurelt, silmade alt väljapoole, korda.

Võid jätkata kuni 1 min.

Aitab vähendada turseid silmade all, viies välja toksiine ning  tõstes hapnikku ja verevoolu antud piirkonnas. Eriti hea teha hommikul kui ärkad aitamaks vähendada võimalikke turseid mis on tekkinud öö jooksul.

 

Hamster Cheeks – Hamstri põsed

Puhu põsed õhku täis nagu suu oleks veega täidetud. Suru huuled nii tihedalt kokku kui saad, muutes suu nii väikeseks kui võimalik. Hinga nina kaudu sisse ja välja ning liiguta õhku ühelt poolt teisele. Tee seda 30 sek, puhka ja korda uuesti 30 sek.  Kui lihased muutuvad harjutades tugevamaks võid proovida ilma pausita jätkata 1 min. ( võid kasutada ka ühe käe sõrmi abiks suu ees, et huulepiirkond püsiks pingul ).Harjutus tõstab põselihaste toonust ja aitab seda piirkonda tugevdada.

 

Kiss the sky – Suudle taevast

Kalluta pea taha ja tee musi andmise häält suuga otse lake. Korda 10 korda ja lõdvesta.

Seejärel vaata otse ette, hinga sisse ja välja hingates puhu oma huulte vahelt suudlus välja. Korda 10 korda ja lõdvesta.

Harjutus tõstab,  pingutab huulepiirkonda ja on hea lõua-ning kaelalihaste trimmimiseks.

 

Swan Neck – Luigekael

Alusta vaadates otse ette. Pööra oma pead paremale nii, et see on paralleelselt su parema õlaga, kalluta oma pead taha , nii, et lõug tõuseb. Hoia 6-8 sek. Pööra pead vaadates otse ette. Pööra oma pead vasakule , nii, et see on paralleelselt su vasaku õlaga. Kalluta pead taha ja hoia asendit 6-8 sek. Korda mõlemale poole veel 3 korda.  Harjutus tõstab ja toniseerib kaelalihaseid ning aitab seeläbi vähendada jooni kaelal.

 

Lõdvestus

Kasuta kõiki oma sõrmi ja õrnalt tupsuta üle kogu oma näo alates kaelast kuni otsaesiseni. Seejärel hõõru oma käed soojaks ja kata kätega nägu. Tunne soojust ja energiat. Hinga paar korda sügavalt sisse ja välja , eemalda käed ja naerata iseendale. 

Osta Näojooga Video siit!    

  

 

Kui tekkis huvi või soovid rohkem infot:

Danielle Collins´i Meetodi sertifitseeritud treener  Annika-Karmen Noormets

e-mail: info@minulooduskosmeetika.ee

mob: +372 5011998

Instagram: annikakarmennoormets